C2026MM02: Aankondiging: Upgraden Amazon Machine Image op Cerberus Kubernetes cluster
Aankondiging: Upgraden Amazon Machine Image op Cerberus Kubernetes cluster
Beste klant/collega,
Wij vragen aandacht voor het volgende:
Upgraden Amazon Machine Image op Cerberus Kubernetes cluster
Beste klant/collega,
Op donderdag 22 januari zal de Amazon Machine Image ( AMI ) op het Cerberus Kubernetes cluster worden ge-upgrade. De AMI levert het ( Linux ) Operating System voor de nodes van het cluster. De huidige AMI ( Amazon Linux 2 ) wordt niet meer ge-support. Daarom wordt ge-upgrade naar de nieuwste versie ( Amazon Linux 2023 ). Er zullen nieuwe nodes met het nieuwe image worden opgestart. De load van de huidige nodes zal naar de nieuwe nodes worden verplaatst. Als alles goed draait op de nieuwe nodes zullen de oude nodes worden verwijderd.
Planning
De upgrade zal plaatsvinden op donderdag 22 januari tussen 13:00 en 17:00.
Impact voor gebruikers
Bij het verplaatsen van de load zullen services korte tijd ( minder dan een minuut ) niet beschikbaar zijn. Voor afnemers gaat het hierbij om Keycloak ( https://sso.npohosting.nl ) en Harbor ( https://registry.npohosting.nl ) Lopende Keycloak sessie met bv CHP zullen niet worden onderbroken. Als er precies tijdens het verplaatsen van de registry een pod wordt gestart die een image van registry.npohosting.nl nodig heeft kan het opstarten iets langer duren.
Risico
Laag: De procedure is getest op het sandbox cluster.
Mitigerende omstandigheden en Rollback plan
De oude nodes zullen blijven draaien totdat alles succesvol op de nieuwe nodes draait. Bij issues kan worden besloten om de load naar de oude nodes terug te verplaatsen.
Communicatie
Voor vragen en opmerkingen is Hosting & Streaming bereikbaar via de reguliere kanalen.